Avustralyalı Raket Gündemden Düşmüyor Ashleigh Barty Deneme Bonusu Veren Siteler

Avustralyalı Raket Gündemden Düşmüyor Ashleigh Barty

Ashleigh Barty Avustralyalı bir profesyonel tenis oyuncusudur. 24 Nisan 1996’da Queensland Avustralya’da doğdu. Barty çim kort toprak kort ve sert kort dahil olmak üzere her türlü zeminde oynayabilen çok yönlü bir tenis oyuncusudur. bonus veren siteler

Barty tenis kariyerine çocukken başladı ve 2010 yılında gençlerde çiftlerde Fransa Açık’ta şampiyon oldu. İlk WTA turnuva zaferini 2017 yılında Malezya Açık’ta kazandı. Ancak Barty geri kalan sezonu profesyonel tenis hayatından ayrılmak için ara vererek geçirdi. ntvyayinlari.com

2018’de Barty tenis sahnesine geri döndü ve kariyerindeki ilk büyük turnuva zaferini Fransa Açık 2019’da kazandı. Bu başarı Barty’nin ilk Grand Slam turnuvası zaferi oldu ve aynı zamanda 46 yıl sonra Fransa Açık’ta şampiyon olan ilk Avustralyalı kadın oyuncu oldu.

Barty o zamandan beri birçok turnuva zaferi kazandı ve 2021’de Wimbledon Şampiyonası’nı kazandı. Aynı yıl Barty dünya sıralamasında 36 hafta boyunca bir numaralı kadın tenis oyuncusu olarak görev yaptı.

Barty tenis kariyerindeki başarılarıyla birlikte spor dünyasında dürüstlüğü profesyonelliği ve diğer oyunculara karşı saygılı tutumuyla da tanınmaktadır. Ayrıca Avustralya’da ve dünya genelinde çeşitli hayır kurumlarına bağışlar yaparak toplumda olumlu bir etki yaratmak için çaba sarf etmektedir.

Bir cevap yazın