Bautista Agut Roberto Kariyerinde Zirveye Ulaştı Dünya Sıralamasında Yükseliyor Deneme Bonusu Veren Siteler

Bautista Agut Roberto Kariyerinde Zirveye Ulaştı Dünya Sıralamasında Yükseliyor

Roberto Bautista Agut İspanyol tenisçi. 14 Nisan 1988’de İspanya’nın Castellón şehrinde doğdu. Kariyeri boyunca birçok turnuvada mücadele etti ve dünya sıralamasında en yüksek 8. sıraya kadar yükseldi. bonus veren siteler

Bautista Agut kariyerinin başlangıcında özellikle çiftlerde başarılı oldu ve 2009 yılında ATP Tour’da ilk çiftler şampiyonluğunu kazandı. Daha sonra teklerde de başarılı oldu ve 2014 yılında ilk ATP Tour tekler şampiyonluğunu kazandı. Kariyeri boyunca 10 ATP Tour tekler şampiyonluğu ve 7 çiftler şampiyonluğu kazandı. bilgimarketing.com

Bautista Agut oyun tarzıyla tanınır. Oyununda sabırlı konsantre ve disiplinli bir yaklaşım benimser. Hızlı ayakları ve iyi bir geri dönüş vuruşu sayesinde zorlu maçlarda bile sert çekişmeler yapabiliyor. Ayrıca servisi ve güçlü forhandi de onu diğer rakiplerinden ayıran özelliklerinden biridir.

Bautista Agut Grand Slam turnuvalarında da başarılı performanslar sergilemiştir. En iyi sonucu 2019 Wimbledon’da elde etti ve yarı finale yükseldi. 2019 Avustralya Açık’ta çeyrek finale ve 2021 Fransa Açık’ta da 4. tura yükseldi.

Bunun yanı sıra Bautista Agut İspanya Milli Takımı için de oynadı ve 2018 Davis Cup takımında yer aldı. İspanya o yıl finalde Fransa’yı yendi ve Bautista Agut finaldeki tekler maçını kazanarak takımına büyük katkı sağladı. Bautista Agut saha içinde disiplinli ve mücadeleci saha dışında ise saygılı ve nezaketli bir kişiliğe sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle tenis dünyasında büyük saygı görür.

Bir cevap yazın