Doğal makyaj trendi: Yoga cildi

Yoganın ruhani dinliğinin cildinize yansıması görünüşünüzün canlı ve ışıl ışıl olmasını sağlasa da, her zaman bu görüntüye sahip olmak mümkün olmayabiliyor. İşte, yepyeni pratik bir teknik olan yoga cildi sayesinde siz de sağlıklı görünebilirsiniz.

Cildinizi hazırlayın

Yoga cildi görünümü oluşturmak için öncelikle normal cilt bakım ürünlerinizi uygulamanız gerekiyor. Daha sonra makyaj uygulamasına geçmeden önce ürünleri emmesi için cildinize beş dakikalık bir zaman tanıyın.

Yoga cildi için fondöten karışımı

Makyaja bazınızı sürerek başlayın. Renkli kozmetik ve bakım ürünlerinden oluşan bir kokteylle yapılan yoga cildi makyajı için elinizin altında bulunması gerekenlerin listesi şöyle: bir ölçü likit aydınlatıcı, bir ölçü bakım yağı ve 3-4 ölçü fondöteni karıştırın. Kuru bir cilde sahipseniz bu karışıma bir miktar nemlendirici de ekleyebilirsiniz.

Karışımı parmaklarınızla ve ellerinizle cildinize masaj yaparak yedirin. Ellerinizle doğal bir şekilde yüzünüze uyguladığınız bu basınç yoga sonrası hafif kırmızı ve canlı görünümü yakalamanızı sağlayacak. Gözaltlarınızda koyu halkalar varsa bu alanlara kapatıcı uygulayabilirsiniz. Herhangi bir pudra kullanmamaya çalışın, böylece nemli ve parıltılı görünümü muhafaza edebilirsiniz.

Kaynak: herhaberi.com

Bir cevap yazın