Google SEO İle İlk Sayfada Yer Almak

Arama motorlarının ilk sayfasında yer alan SEO içeriğini yayınlayabilmek, çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak ve web sayfalarınıza daha fazla kişinin tıklaması için çok önemlidir. Sıralamaların en üstünde konumlanmak, SEO’lar için iyi bir nedenden ötürü kutsal kasedir. Marka otoritesini artıran, büyüyen bir hedef kitleye hitap eden ve tıklamalar ve dönüşümler için temel oluşturan yeni, alakalı içerik sunma yeteneği, bir işletmenin başarısını tam anlamıyla dönüştürebilir. Bunu yapmak için SEO ile içerik yazabilmeniz gerekir. SEO Danışmanlığı Bir şeyi bir araya getirip ardından geriye dönük olarak arama için ince ayarlar yapmak yerine , özünde beyaz etiketli SEO ile sıfırdan oluşturulmuş bir stratejiye ihtiyacınız var . İşte bunu yapmanın beş yolu: Doğru konuyu bulun Sıralayan içerik yazmaya çalışırken ilk görev, özenli anahtar kelime araştırması yoluyla bir konu bulmaktır.

İçerik pazarlaması, markanızı zor satışlar yoluyla açıkça tanıtmak yerine, organik olarak markanıza olan ilgiyi artırmak için tasarlanmıştır, bu nedenle hedef kitleniz için de değer sağlayacak bir şey bulmanız gerekir. İçeriği yine de nişinize veya sektörünüze dayandırabilirsiniz, ancak bir şekilde bilgilendirmeyi, eğitmeyi veya eğlendirmeyi amaçlamalıdır. BT sistemlerinde uzmanlaşıyorsanız, örneğin sağlam ve güvenilir BT’nin faydalarından bahsetmek isteyeceksiniz. Genel bir konunuz olduğunda, aramada sıralamak için hedefleyebileceğiniz anahtar kelimelere girmeye başlayabilirsiniz. Bunu manuel olarak yapabilseniz de,Backlink Paketleri  dijital bir anahtar kelime aracı kullanmak süreci hızlandıracak ve daha alakalı terimler ve ifadeler sunacaktır.

Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcısı, belirli anahtar kelimeler için arama kalıpları ve hacimleri ve bunların zaman içinde nasıl değiştiği hakkında size bilgi verecek ve bu da bir hedef liste oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Arama amacını düşünün Bir kullanıcının aramasının amacı olan arama amacını analiz ederek takip etmezseniz, hedef anahtar kelimelerin bir listesini seçmek boşa gidecektir . Hedef kitlenize bir göz atmanız ve arama davranışlarını tam olarak neyin tetiklediğini görmeniz gerekir. İşletmeler arası (B2B) alanda, bir liderin satın alma kararını desteklemek için bir beyaz kağıt olabilirken, genel tüketiciler (B2C) için bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek veya farklı hizmetleri karşılaştırmak olabilir. Arama amacı genellikle dört ana kategoriye ayrılabilir: Gezinme, bir kullanıcının bir sayfa veya site bulmak istediği yer.

Bir kullanıcının belirli bir konu için “nasıl”, “ne”, “neden” veya “nerede” olduğunu bilmek istediği bilgilendirici. Bir kullanıcının bir satın alma işlemi yapmak veya bir mağazayı ziyaret etmek istediği işlem. Ticari, bir kullanıcının fırsatlar veya teklifler aradığı yer. Arama amacının türünü tanımladıktan sonra, içerik biçimine ve öncülüne karar verebilirsiniz. Bilgilendirici aramalar, nasıl yapılırlar ve kılavuzlar için, bir blog biçimi kullanmak en iyi sonucu verebilir.

Bir cevap yazın