Jimmy Butler Kariyerine Miami Heat Basketbol Kulübünde Devam Etme Kararı Aldı İşte Ayrıntılar

Jimmy Butler Kariyerine Miami Heat Basketbol Kulübünde Devam Etme Kararı Aldı İşte Ayrıntılar

Jimmy Butler, NBA’de aktif olarak Miami Heat’ta oynayan ABD’li profesyonel bir basketbol oyuncusudur. 14 Eylül 1989’da Houston, Teksas’ta dünyaya geldi. Atletik yetenekleriyle, neredeyse basketbolseverlerin radarında bulunmasa da kolej ve profesyonel kariyerinde ustaca oynadı ve kendini ligin en yetenekli iki yönlü oyuncularından biri haline getirdi. meritking

Butler, küçük bir kasabada büyüdü ve çocukluğunda kimlik krizleri yaşadı. Ama basketbol sayesinde hayatını değiştirdi. Kolej liglerinde oynamak için Tyler Junior College’a gitti. Burada, oyuncu, iki yıllık kariyerinde takımı için 18,1 sayı, 7,7 ribaund ve 3,1 asist ortalamaları yakalayarak Tyler Junior’da birinci takım NJCAA All-American seçildi.

Butler, 2011 NBA Seçmeleri’nde Chicago Bulls tarafından 30.sırada tercih edildi. İlk sezonlarındaysa, arada bir şans buldu ve değerli zaman geçirmeye çalıştı. Ancak, 2012-2013 sezonunda takımın kilit oyuncularından biri olarak yükselişe geçti ve takımı için maç başına 13,1 sayı, 5,2 ribaund ve 2,6 asist ortalamaları yakaladı. Chicago Bulls’un lider savunucusu olarak yer aldı. Butler, 2015-2016 sezonunda, takımı için 20.9 sayı, 5.3 ribaund, 4.8 asist ve 1,6 top çalma ortalamaları ile All-Star seçildi.

Butler’in teknik ve savunma yönleri yanında skor yetenekleri de göze çarpıyor. Herhangi bir bölgeden sayı atma becerisi, hızı, sürati ve sıçrama yetenekleri ile takımın en iyi oyuncularından biri haline geldi. Takımlarının en önemli oyuncusu olduğu gibi, liderliğindeki takımın başarısı için komple bir oyuncu olarak anılıyor.

Bir cevap yazın