Kuruyan maskaralarınızı çöpe atmayın

Maskara ömrünün daha uzun olmasını kim istemez ki? Aslında bunun için yapacağınız pratik ve etkili yöntemler vardır. Son kullanımından önce kuruyan maskaranızın yeniden sürülebilir hale gelmesi için önerileri sizler için derledik.

Gülsuyu damlatın

Maskara fırçanıza birkaç damla gülsuyunu damlattıktan sonra kabının içerisine sokup çıkarın. Hemen kuruluğun yumuşadığını ve daha akışkan hale geldiğini kolaylıkla fark edeceksiniz.

Zeytinyağından faydalanın

Bir diğer çözüm ise zeytinyağıdır. Maskaranızın içerisine bir iki damla zeytinyağı damlatarak ağzını kapatın ve çalkaladıktan sonra bir süre bekletin. Damla oranını az tutmanız önemlidir.

Badem yağı ile bakım yapın

Bir taşla iki kuş vurmak isterseniz çözümünüz badem yağı olacak. Maskaranıza damlattığınız badem yağı, hem ömrünü uzatacak hem de kirpiklerinize uyguladığınızda bakım yapacaktır.

Eyeliner ile akışkan hale getirin

Hem maskaranızın kuruluğunu gidermek hem de kirpiklerinizin daha siyah olmasını sağlamak istiyorsanız eyelinerdan faydalanın. Likit eyelinerdan maskaranızın içerisine damlatın.

Benmari ile yumuşatın

Maskaranızın ağzını sıkıca kapadığınızdan emin olduktan sonra kaynattığınız suyun içerisine koyun. Su soğuyana kadar maskaranız içerisinde kalsın. Sonrasında ne kadar yumuşak olduğu göreceksiniz.

Nemlendirici kremlerden yararlanın

Nemlendirici el ve yüz kremi de işe yarayan bir yöntemdir. Maskara fırçanıza bir miktar sürdükten sonra kabının içerisine batırıp çıkarın ve farkı kendiniz görün.

Kurumasının önüne geçin

Aslında sonuncu yöntem maskaranızın kurumasının önüne geçmek için bir önlem önerisidir. Kullanırken pompalama yapmayın. Bu içerisine hava girmesine ve çabuk kurumasına yol açar.

Kaynak: tekicerik.com

Bir cevap yazın