Manisa Basketbola Hizmet İçin Geliyor

Basketbol Süper Ligi’nin yeni takımı Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde Coach Ceyhun Cabadak,yeni sezonda bir pozisyonu yalnızca yerli oyuncu ile tamamlamak ve milli takıma oyuncu yetiştirmek istediğini ifade ederken bu cesur projeye Genel Menajer Nihat Mala ve Basketbol Şube Başkanı Bora Çaylan son derece destek verdiğini bildirdi.

Türkiye Basketbol Ligi’nde megapari büyük bir mücadele ve emek sonucu 5 yıllık planlı bir şekilde yapılmış olan yatırımın karşılığını alan ve adını şampiyon olarak Basketbol Süper Ligi’ne yazdırmayı başaran Mersin Büyükşehir Belediyesi, ayağını yorganına göre uzatacak, öncelikli hedefini de ligde kalıcı olmak üzerine kuracak ve ancak en önemlisi de Türk Basketbolu’na hizmet amacıyla yola çıkacak olduğunu belirtiyor. Genel Menajer Nihat Mala’nın “Basketbolun, Manisa’nın hemen Avrupa Kupası’na gitmesine, ligi ilk 4 içinde bitirmesine ihtiyacı yok. Manisa’nın Anadolu’da basketbolun yayılması için kalıcı olmasına ihtiyacı var” sözünü “Biz Türk Basketbolu’na hizmet etmek istiyoruz. Bu sene bir pozisyonu sadece yerli oyuncu ile geçerek, genç bir ismi milli takıma kazandırmak Manisa’nın hedefleri arasında. Ancak bu projemiz için destek gerekiyor” diyen Coach Ceyhun Çabadak çok önemli bir vizyonu ortaya koymuş oldu aslında. Böyle durumlarda yönetimin desteği çok önemlidir, çünkü herhangi bir olası kötü durumda olayın cezası hemen antrenöre kesileceğinden bu riski alacak antrenörlerinin arkasında durup durmayacaklarına ise Şube Başkanı Bora Çaylan açıklık getirdi. Çaylan ise olayla ilgili olarak bu projenin kesinlikle arkasında duracaklarını ve destekleyeceklerini zaten 5 yıldır birlikte oldukları teknik ekip ile geçen yıl aralarına katıldıktan sonra tecrübesiyle kendilerine büyük güç katan Nihat Mala’yı destekleyeceklerini net biçimde ifade etti.

Manisa basketbolu için tarihi bir başarı ve merakla beklenen ilk Süper Lig tecrübesi öncesinde işin başındaki üç isimile ilgili de söylenen sözler olduğu iddia ediliyor.

Bir cevap yazın