Modern Kaplama Silikon Cephe Sistemleri

Silikon cephe kaplama sistemleri binaların şık görünmesinin yanı sıra daha sade ve daha asil gözükmesine fayda sağlamaktadır. Silikon cephe kaplama sistemlerinde ısı camlar direkt olarak kullanılmaktadır. Isı camlar için hazırlanmış olan özel kaset profiller yardımıyla daha kolay ve dayanıklı olacak şekilde tutturulur. Silikon cephe kaplamalar da 3 nokta fitil emniyet sistemi kullanılır. 3 nokta fitil emniyet sistemleri sayesinde sızdırmaz ve ısı yalıtımı konularında en etkili kaplama yöntemlerinden birisidir. Silikon cephe kaplama sistemlerinin bir diğer avantajı ise kolay ve hızlı montaj özelliğidir. Silikon cephekaplama sistemlerimin bakım ve temizlik işlemleri de oldukça da kolaydır. Montaj ve temizlik işlemlerin kolay olması müşterileri tarafından tercih edilmesine yardımcı olmaktadır.

 Silikon Cephe Kaplama Özellikleri

 Silikon cephekaplama sistemlerine dış görünüş olarak bakıldığında alüminyum profil görülmez. 15 mm genişlikte ve 15mm derinlikte fuga bulunur. Çift EPDM fitil sistemi kullanılması sayesinde sızdırmazlık sağlar ve bu sayede cam paneller için sızdırmazlık silikonu kullanılmasına gerek kalmaz. Paneller arasında silikon kullanılmaması gölge oluşmasını engeller. Kullanıcıların isteğine bağlı olarak paneller gizli kanat olarak kullanılabilir. Silikon cephekaplamalar da İki cam arasına komponentli silikon, cam ve alüminyum panel arasında ise silikon işlemi uygulanır. Silikon uygulamaları sırasında silikon işlemlerini yapan firma tarafından kalite kontrol prosedürü dikkate alınmalı ve prosesler kontrol edilmelidir. Silikon cephekaplama sistemleri ile ilgili bu yazımızda Köşk Yapı’dan yardım aldık.

 Silikon cephekaplama sistemlerinde dış kapak kullanılmaz ve yüzeyinin düz görünümüne sebep olur. Profillere bakıldığı zaman Düşey ve yatay olarak iç görünüşte farklı derinlikler gözlenebilir. Düşey sistemler profil çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Alışmışın dışına çıkma konusunda tasarımcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 Silikon Cephe Kaplama Avantajları

 -Diğer sistemlere göre daha modern ve çağdaş görünmektedir.- Isı yalıtımının çok iyi olması sebebiyle enerji tasarrufu üst sevilerde olduğu gözlenmektedir.

 – Maliyet açısından ekonomiktir.

 – İşçilik, montaj ve bakım işlemleri kolaydır.

 – Şiddetli rüzgar, deprem gibi doğal afetler, bina oturması sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı dayanıklıdır.

 – Çift camlar arasında kullanılan fitil sistemi sayesinde sızdırmazlığı en iyi olan kaplama sistemlerinden biridir.

Bir cevap yazın